pracuj - oferty pracy - giełda pracy - praca ogłoszenia - telepraca - szukam pracy - praca za granicą - Dublin - Londyn - wzory CV oraz listów motywacyjnych - rekrutacja
R
E
K
L
A
M
A
R
E
K
L
A
M
A

Pomoc  |  Obsługa klienta: Chat online
Strona GłównaOferty PracyTematyczneBaza WiedzyMój Jobber.plEnglish VersionSekcja dla Pracodawców
Szukaj pracy:    |    Zarejestruj się   |   Logowanie

Jobber.pl ›› Porady dla szukających pracy ›› Poszukiwanie pracy w warunkach bezrobocia ››
Szukam Pracy
Wpisz słowa kluczowe:
Szukaj
›› więcej opcji
Szukaj wg
Nr. oferty
Idź!
R     E     K     L     A     M     A
www.PracaSprzedaz.pl
Najlepsze oferty pracy dla handlowców, sprzedawców, account managerów, kierowników sprzedaży. Zapraszamy!


Pliki i Odnośniki
Jak pisać CV, Wzory CVJak pisać CV, Wzory CV
artykuł ze wskazówkami dotyczącymi pisania CV
Jak pisać list motywacyjny, wzoryJak pisać list motywacyjny, wzory
artykuł ze wskazówkami dotyczącymi pisania LM
Rozmowa kwalifikacyjnaRozmowa kwalifikacyjna
jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
Czekając na telefonCzekając na telefon
jak poradzić sobie z oczekiwaniem po rozmowie kwalifikacyjnej

Poszukiwanie pracy w warunkach bezrobocia

Wszystko ma swój początek, a w przypadku pracy tym początkiem jest żmudny proces odnajdowania najlepszych ofert zatrudnienia.
22 marca 2005

Aby czynność ta nie była dużo przyjemniejsza, poszukiwanie pracy najlepiej przeprowadzić wykorzystując muliwyszukiwarkę ofert pracy www.praco.pl (kliknij, by otworzyć w nowym oknie). Jej unikalna formuła umożliwia szybkie i proste przeszukiwanie oraz porównywanie setek tysięcy ofert pracy z całego Internetu - portali pracy, witryn firmowych, list dyskusyjnych. Oszczędzamy tym samym czas, a także znacznie zwiększamy prawdopodobieństwo trafienia na ofertę, której nie znaleźlibyśmy korzystając z innych źródeł ofert pracy.

Sugestia
Kliknij! Szukaj ofert pracy z całego Internetu na Praco.pl - Oferty pracy

Nie warto wierzyć w przekonanie, że w czasach recesji pracownicy są głównie zwalniani, a pracodawcy nie tworzą nowych miejsc pracy, w związku z czym nie mamy szans na znalezienie odpowiedniej dla nas posady.
Nawet jeżeli bezrobocie w kraju jest duże, to na rynku pojawiają się oferty pracy! Należy być tylko bardzo kreatywnym i nie zniechęcać się początkowymi niepowodzeniami. Trzeba także uświadomić sobie, że poszukiwanie pracy może zająć więcej czasu niż planowaliśmy.

Stwórz plan poszukiwania pracy.

Znalezienie pracy na pełen etat zajmuje około 3 - 6 miesięcy. W tym czasie należy podjąć wiele działań mających przybliżyć nas do osiągnięcia upragnionego celu (odpowiadanie na ogłoszenia, umieszczanie CV w bazach danych firm, uczestniczenie w wywiadach itp.).

Dobra organizacja pracy jest podstawą sukcesu. Należy opracować strategię działania, wyznaczyć cele i sposoby ich osiągnięcia:

  • Zacznij od sporządzenia listy firm, w których chcesz pracować, a następnie dla każdej z nich napisz CV i list motywacyjny.
  • Stwórz realistyczny plan działania. Poświęć 30 - 40 godzin tygodniowo na poszukiwanie pracy. Opracuj dzienny plan, a przede wszystkim wcielaj go w życie!
  • Pamiętaj, że stworzony przez Ciebie plan musi być elastyczny. Raz w tygodniu sprawdzaj jakie poczyniłeś postępy, co udało ci się osiągnąć i w razie potrzeby zmień plan działania! Być może okaże się w trakcie poszukiwań zmienią się Twoje oczekiwania i preferencje, tego typu zmiany należy uwzględnić.
Jeżeli rozpoczniesz poszukiwanie pracy bez przygotowania, na pewno nie będziesz zadowolony z rezultatów.

Następna strona ››


Reklama


autor: Agnieszka Zawadzka

Tytuł oryginału: "Conducting a Job Search In a Down Economy"
www.careerstrides.comCopyright © 2004 - 2019 Skilled Software, All Rights Reserved | Polityka Prywatności | praca :: Praca Sprzedaż :: Oferty pracy | Do górydo góry

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape