pracuj - oferty pracy - giełda pracy - praca ogłoszenia - telepraca - szukam pracy - praca za granicą - Dublin - Londyn - wzory CV oraz listów motywacyjnych - rekrutacja
R
E
K
L
A
M
A
Ogłoszenia praca
R
E
K
L
A
M
A

Pomoc  |  Obsługa klienta: Chat online
Strona GłównaOferty PracyTematyczneBaza WiedzyMój Jobber.plEnglish VersionSekcja dla Pracodawców
Szukaj pracy:    |    Zarejestruj się   |   Logowanie

Jobber.pl ›› Porady dla szukających pracy ›› Otworzyć rynek pracy ››
Szukam Pracy
Wpisz słowa kluczowe:
Szukaj
›› więcej opcji
Szukaj wg
Nr. oferty
Idź!
R     E     K     L     A     M     A
www.PracaSprzedaz.pl
Najlepsze oferty pracy dla handlowców, sprzedawców, account managerów, kierowników sprzedaży. Zapraszamy!


Pliki i Odnośniki
Strona internetowa projektuStrona internetowa projektu
Partnerstwo Na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy Dla Osób Niewidomych

Otworzyć rynek pracy

Wszystko ma swój początek, a w przypadku pracy tym początkiem jest żmudny proces odnajdowania najlepszych ofert zatrudnienia.
8 listopada 2005

Aby czynność ta nie była dużo przyjemniejsza, poszukiwanie pracy najlepiej przeprowadzić wykorzystując muliwyszukiwarkę ofert pracy www.praco.pl (kliknij, by otworzyć w nowym oknie). Jej unikalna formuła umożliwia szybkie i proste przeszukiwanie oraz porównywanie setek tysięcy ofert pracy z całego Internetu - portali pracy, witryn firmowych, list dyskusyjnych. Oszczędzamy tym samym czas, a także znacznie zwiększamy prawdopodobieństwo trafienia na ofertę, której nie znaleźlibyśmy korzystając z innych źródeł ofert pracy.

Sugestia
Kliknij! Szukaj ofert pracy z całego Internetu na Praco.pl - Oferty pracy

Według statystyk jedynie 5% polskich przedsiębiorców deklaruje chęć zatrudniania osób niepełnosprawnych w swoich firmach.
Na przeszkodzie w uzyskaniu przez nie pracy stoją głównie uprzedzenia i stereotypy. Wiedza pracodawców, zarówno w zakresie rozwiązań prawnych wspierających zatrudnianie osób niepełnosprawnych, jak i problemów wynikających z niepełnosprawności jest dzisiaj znikoma.

Zmiana stosunku pracodawców i pełnosprawnych pracowników do osób niepełnosprawnych jest jednym z warunków procesu wyrównywania szans oraz integracji zawodowej i społecznej. Obecnie poziom ich aktywności zawodowej jest trzykrotnie niższy niż w krajach Europie Zachodniej i wynosi jedynie 16 %. Niezbędne jest więc szerokie oddziaływanie na środowisko pracodawców, zmierzające do promowania i upowszechniania idei zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Między innymi w tym celu powołano Partnerstwo Na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy Dla Osób Niewidomych. Projekt trwający od listopada 2004r. finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Jest ona instrumentem wspierającym tworzenie innowacyjnych rozwiązań problemów związanych z dyskryminacją na rynku pracy oraz integracją zawodową osób najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne. W krajach UE funkcjonuje już od 2001 r. będąc swoistym laboratorium umożliwiającym kreowanie nowych metod i sposobów eliminowania wykluczenia społecznego w drodze partnerstwa i współpracy ponadnarodowej. Na realizację działań w ramach EQUAL przewidziano w Polsce 133,92 mln EUR ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 44,64 mln EUR ze środków krajowych na lata 2004 - 2006.

Pomysłodawcą i administratorem całego projektu jest krakowska Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, która zaangażowała w jego realizację szereg instytucji, m. in. Polski Związek Niewidomych, Akademię Górniczo - Hutniczą, Agencję Handisoft, Instytut Badań Marketingowych i Społecznych VRG Strategia oraz Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących. Współpracuje również z partnerami zagranicznymi; duńskim Instytutem Dla Osób Niewidomych, Akcją dla Niewidomych z Wielkiej Brytanii oraz Czeskim i Słowackim Związkiem Niewidomych. Tak szerokie Partnerstwo ma służyć połączeniu wiedzy i doświadczenia wielu podmiotów oraz wypracowaniu skutecznych rozwiązań wobec problemu ukrytego bezrobocia wśród osób niewidomych.

Następna strona ››


Reklama


autor: Fundacja Instytut Rozwoju RegionalnegoCopyright © 2004 - 2018 Skilled Software, All Rights Reserved | Polityka Prywatności | praca :: Praca Sprzedaż :: Oferty pracy | Do górydo góry

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape